Előadást tartottunk a fenntartható fejlődés helyzetéről a „Mérleg és Kihívások” Nemzetközi Tudományos Konferencián

Idén 11. alkalommal került megrendezésre a Miskolci Egyetem Gazdaságtudományi Karának kiemelkedő rendezvénye, mely idén október 17-18 között Lillafüreden várta a szakma kutatóit, előadóit. A rendezvényen plenáris ülésen és 10 szekcióban több, mint 60 előadásra került sor. Felkért előadóként Dr. Pálvölgyi Tamás a Környezetgazdaságtan Tanszék tanszékvezető egyetemi docense tartott előadást „A fenntartható fejlődés helyzete és a körforgásos gazdaság lehetőségei Magyarországon” címmel. Előadásában átfogó képet adott a Nemzeti Fenntartható Fejlődési Stratégia 3. Előrehaladási Jelentése keretében, a természeti erőforrások helyzete témakörében készült indikátor-alapú értékelésről. Kiemelte, hogy az utóbbi években az anyag- energia- és karbon-hatékonyság vonatkozásában, valamint a területhasználat esetében kedvezőtlen folyamatok tapasztalhatók; a GDP-től történő korábbi pozitív szétválás („decoupling”) gyengült, vagy megszűnt. Ugyanakkor a körforgásos gazdaságra való áttérés jelei már jelentkeznek, különösen az ipari hulladékgazdálkodás és a víztakarékosság területén.