Kollégánk előadása a Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetemen rendezett nemzetközi konferencián

Tanszékünk munkatársa, Dr. Szabó Mariann egyetemi adjunktus részt vett a Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetemen megrendezett 16th International Conference on Economics and Business CHALLENGES IN THE CARPATHIAN BASIN: Towards a new sustainability konferencián, amelynek fő célkitűzése a fenntartható fejlődés irányába tett lépések területi – helyi, kisregionális, nagyregionális – bemutatása és értékelése volt. A területi különbségek és kihívások 2. szekcióban tartott előadásában a budapesti Közvágóhíd fejlesztése kapcsán megvalósított kérdőíves felmérés eredményein alapulva, az integrált, városrész-léptékű tervezés és ingatlanfejlesztés fontosságára hívta fel a figyelmet. A barnamezős területek magántőkével történő megújításában is elsődlegesnek kell lennie, hogy a befektetők profitmaximalizálása és a társadalmi hasznosság közötti trade-off-ot városfejlesztési szempontól érvényesítsük. Az előadáshoz készült Bozsoki Fruzsina doktorandusz hallgatóval közös tanulmány hamarosan publikálásra kerül.