Munkatársaink is részt vettek a 19. European Roundtable on Sustainable Consumption and Production (ERSCP) konferencián

A Környezetgazdaságtan Tanszék két kollégája, Dr. Zilahy Gyula és Soltész Petra vettek részt a 19. European Roundtable on Sustainable Consumption and Production (ERSCP) konferencián. A rendezvénynek az Institute of Sustainable Sciences and Technology of the Universitat Politècnica de Catalunya – BarcelonaTech adott otthont, 2019. október 15 és 18 között, Barcelonában. A konferencia címe Circular Europe for Sustainability: Design, Production and Consumption, ebből adódóan központi témái a körforgásos gazdaság, a fenntartható termelés, fogyasztás és design elméleti és főként gyakorlati megközelítései voltak. A konferencia keynote és szekció-előadásai a környezetterhelés csökkentésére irányuló legjobb gazdasági és társadalmi gyakorlatok bemutatására, az ezekhez kapcsolódó kutatási eredmények megvitatására irányultak.

A konferencián bemutatásra került a „Motivations of consumers for using sustainable services” c. előadás, melyben a sharing economy rendszereket használók motivációi kerültek röviden bemutatásra. A konferencia részét képezte ezen felül egy PhD Workshop is 2019. október 15-én, melyen Soltész Petra a leendő disszertáció vázlatát mutatta be.