Munkatársunk publikációs fődíjat nyert a SEFI Konferencián!

A Környezetgazdaságtan Tanszék munkatársa, Prof. Zilahy Gyula egyetemi tanár, dékánhelyettes és társszerzője Prof. Zsóka Ágnes (Budapesti Corvinus Egyetem) „Innovative methods of teaching Sustainable Development” című előadásukkal a közelmúltban megrendezett SEFI konferencián elnyerték a rendezvény fődíját. (A SEFI az európai mérnökképzési társaság, a műszaki felsőoktatási intézmények egyik legnagyobb szakmai hálózata, amely idei konferenciájának a BME adott otthont.) A díjnyertes előadás keretében a szerzők arról számoltak be, hogy olyan új tantárgyakat fejlesztenek, amelyek kifejezetten a fenntarthatóság oktatására alkalmasak. A hagyományos, frontális képzés helyett ezek szimulációkra, játékokra vagy külső szereplők – civil szervezetek – bevonására épülnek.