Szabó Mariann doktorjelölt ÚNKP ösztöndíjas kutatásáról számolt be a 28. ESD Konferencián Párizsban

Tanszékünk munkatársa, Szabó Mariann doktorjelölt „A küszöb probléma a területfejlesztésben – koncentrált és elszórt piacterületek befolyása” (ÚNKP-17-3-III) Felsőoktatási Doktorjelölti Kutatói Ösztöndíjában megvalósított kutatásáról tartott előadást a 28. ESD Konferencián (28th International Scientific Conference on Economic and Social Development). A 2018. április 27-28-án Párizsban rendezett Konferenciát a VADEA Fejlesztési Ügynökség (Varazdin Development and Entrepreneurship Agency) a horvátországi University North és a Varsói Egyetem Menedzsmenttudományi Kara (Faculty of Management University of Warsaw) szervezte. A Környezetgazdaságtan Tanszék egyetemi tanársegédének előadását a Konferencia első, plenáris szekciójában tartotta, két magyarországi barnemezős terület átalakulásáról a Nyugat-Dunántúlról és Dél-Alföldről. Kutatónk büszke volt arra, hogy az Egyetem és a Tanszék képviseletében a Magyar Állam támogatta kutatásáról nemzetközi közönség előtt számolhatott be, és olyan visszajelzéseket gyűjtött, amely a kutatás előre haladásában segítségére szolgálnak.

A Konferencián elhangzott előadáshoz kapcsolódó tanulmány a https://www.dropbox.com/s/dtzaa498yn1imvh/SzM_Paper_ESD_18marc_final.pdf?dl=0 linkről érhető el.