Tanszékünk legújabb nemzetközi projektje a klímainnovációs gondolkodásmód javítására fókuszál

A BME GTK Környezetgazdaságtan Tanszék kiemelt Climate-KIC partnerként, munkatársaink korábbi szakértői munkáján alapulva újabb nemzetközi kutatási projektben vesz részt 2019 szeptemberétől. A klímainnovációra törekvő, kreatív, vállalkozó szellemű és a fenntarthatóság irányába történő elmozdulást elősegítő gondolkodásmód javításának témaköre különösen fontos a V4 országokban. A projekt kutatási lépéseinek, módszertanának egyeztetésére 2019. október 15-16-án került sor egy szakértői workshop keretében a Varsói Egyetem szervezésében. A korábbi kutatómunka folytatására irányuló megbeszélésen Szalmáné Dr. Csete Mária egyetemi docens, Dr. Buzási Attila adjunktus és Barna Orsolya doktorandusz hallgatónk vett részt. A V4 országok esetében a klímainnovációs gondolkodásmód elősegítésének egyik kulcsa az oktatás területén keresendő, az ezzel kapcsolatos elemzések eredményei az év végéig elkészülő kutatási jelentésben kerülnek összefoglalásra. A kutatás a Varsói Egyetem vezetésével, a BME Környezetgazdaságtan Tanszék, a Kassai Műszaki Egyetem Regionális Tudományok és Menedzsment Tanszék és az Osztravai Egyetem Regionális és Környezeti Gazdaságtan Tanszék részvételével az EIT Climate-KIC támogatásával valósul meg.