Új tanszéki publikáció jelent meg a városi fenntarthatóság és klímaadaptáció területén

A BME-GTK Környezetgazdaságtan és Fenntartható Fejlődés tanszék két munkatársának - Dr. Buzási Attila egyetemi docens és Jäger Bettina Szimonetta PhD hallgató - társsszerzősége mellett jelent meg a Q1-es besorolású City and Environment Interactions folyóiratban a Mixed approach to assess urban sustainability and resilience - A spatio-temporal perspective c. kutatás. A cikk középpontjában a budapesti kerületek, valamint a megyeszékhelyek által: a szerzők két analitikai módszertant felhasználva értékelték a hazai városok fenntarthatóságát és hőhullámokkal szembeni sérülékenységét. Az eredmények érdekes térbeli differenciálódásra mutattak rá mind térben, mind időben. A tanulmány IDE kattintva korlátozás nélkül elérhető.